kapat× Destek 0224 451 70 75
Daha uzun, daha belirgin ve daha kıvrık kirpikler ile bakışlarına anlam katmak isteyen kadınların tercihi ipek kirpik, son dönemde oldukça popüler.
İpek Kirpik Nedir?

Konuyla ilgili merak edilen birçok konu var. Uygulama canı acıtıyor mu? Ne kadar süre kalıcı? Nasıl yapılıyor? Kimler yaptırabilir?

Adından da anlayabileceğiniz gibi bu uygulama saf ipekten imal edilen kirpik ile yapılmaktadır. Uygulaması zahmetli olsa da, uygulama sonrasında muhteşem sonuçlar vaat ediyor.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır? 

İpek kirpik parçalarının özel bir yapıştırıcı ile her bir kirpiğine tek tek yapıştırılır. Kirpikleri daha dolgun ve daha kıvrık göstermek için yapılan ipek kirpik uygulaması, kirpiği dökülen kişiler için de büyük bir kurtarıcıdır. Bu uygulama ile ilgili en çok dikkat etmeniz gereken konu ise işinin ehli, uzman bir kişi tarafından yapılması gerektiğidir. İnternete bakarsanız, birçok enfeksiyon, kirpiklerin birbirine yapışması gibi başarısız sonuç ve daha birçok şikayet ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada doğru uygulama merkezini tercih etmek oldukça önemli. Dolayısıyla bu uygulamayı yaptırmadan önce, uygulamayı yaptırmak istediğiniz yer ile ilgili araştırmanızı iyi yapın.

Ne Kadar Sürer? 

Saf ipek malzemeden her bir kirpiğe tek tek özel bir yapıştırıcı ile kirpik yapıştırıldığından ve her bir kirpik ile tek tek uğraşıldığından uzun süren bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlem genellikle 2-3 saat sürmektedir. İpek kirpik uygulamasının kalıcılığı ise yaklaşık 4-5 aydır. Düzenli bakım yapıldığında bu süreyi 6 aya kadar çıkarabilirsiniz.

Kullanımı Kolay Mı? 

İpek kirpik ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de kullanımının rahat olup olmadığıdır. Özellikle makyaj yapmadan evden çıkamayanlar için muhteşem bir uygulama olduğunu söyleyelim. Çünkü dolgun görünen kirpikleriniz sayesinde sadece dudaklarınıza bir nemlendirici sürerek evden çıkabiliyor, dışarı çıktığınızda da gayet bakımlı görünüyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta göz makyajı oluyor. Far, eyeliner, göz kalemi gibi malzemeleri kullandıktan sonra temizlemesi oldukça önemli çünkü ipek kirpik uygulaması yaptırdığınızda gözünüze yağlı ürünler sürmemeniz gerekiyor. Dolayısıyla göz makyajı temizliği için yağlı ürünlerden uzak durmanız gerekiyor.

Yorum

Bu site kmk_orjinal.png web tasarım içerik yönetimi ile oluşturulmuştur.